• Jeseň v škôlke

• „MAĽOVALA PANI JESEŇ FARBIČKAMI LISTY, JEDEN ŽLTÝ, DRUHÝ HNEDÝ..“

A TAK AKO PANI JESEŇ, AJ NAŠA MATERSKÁ ŠKOLA SA BUDÚCI TÝŽDEŇ

OD 25.- 29. 10. OBLEČIE DO FARIEB JESENE:

PONDELOK - ŽLTÁ

UTOROK - ČERVENÁ

STREDA - ORANŽOVÁ

ŠTVRTOK - ZELENÁ

PIATOK -  HNEDÁ

Poprosíme Vás milí rodičia, aby ste deťom v jednotlivé dni dali do MŠ oblečenie v týchto farbách.

Ďakujeme, Vaše pani učiteľky!

• Školský semafor platný od 15.10.2021

• Vážení rodičia,

manuál Školský semafor bol aktualizovaný k 15.10.2021 z dôvodu vydania nového rozhodnutia ministra, ktorým sa upravuje lehota ospravedlnenia neprítomnosti dieťaťa materskej školy. Rodič môže ospravedlniť svoje dieťa z pôvodných 5 na 7 po sebe nasledujúcich vyučovacích dní, pričom víkendy a sviatky sa nepočítajú.

V manuály Školského semaforu je uvedené: "Rodič môže svojím rozhodnutím ospravedlniť dieťa, ktoré plní povinné predprimárne vzdelávanie v materskej škole na 7 po sebe idúcich vyučovacích dní (víkendy a sviatky sa nepočítajú) aj z dôvodu ochorenia. Pri absencii viac ako 7 po sebe idúcich vyučovacích dní z dôvodu ochorenia musí predložiť „Potvrdenie od lekára“ od všeobecného lekára pre deti a dorast, ktorý má vedomosť o prebiehajúcom ochorení (bez obmedzenia počtu ospravedlnení počas školského roka). Rodič môže svojím rozhodnutím ospravedlniť dieťa, ktoré neplní povinné predprimárne vzdelávanie v materskej škole aj z dôvodu ochorenia. „Potvrdenie od lekára“ sa bez ohľadu na dĺžku trvania neprítomnosti nevyžaduje, keď ide o neprítomnosť z dôvodu ochorenia dieťaťa, pre ktoré predprimárne vzdelávanie nie je povinné v materskej škole."

Mgr. Vladimíra Murgašová, zástupkyňa pre MŠ

Tiež bolo aktualizované tlačivo písomné vyhlásenie zákonného zástupcu o bezpríznakovosti. Znenie aktuálneho Školského semaforu a aktualizované tlačivo vyhlásenie o bezpríznakovosti nájdete tu:

• Voľba nových členov OZ Báhončatá

• Dobrý deň všetkým,

oslovujeme vás s návrhom o prijatie nových členov do Občianskeho združenia Báhončatá. Občianske združenie BÁHONČATÁ (ďalej len "OZ"), so sídlom pri Materskej škole v Báhoni, združuje rodičov detí navštevujúcich materskú školu. Poslaním združenia je podporovať aktivity pre deti v MŠ. Prosíme, aby sa záujemcovia, z ktorých si ďalej budete voliť svojich členov do OZ prihlásili do pondelka 4.10.2021. Prípadne vyjadrenie Vášho záujmu o člena OZ, môžete poslať na mail: msbahon@gmail.com.

Nakoľko aktuálna situácia, nie je moc priaznivá pre hromadné rodičovské združenia, je možné hlasovanie online. V blízkej dobe vám bude MŠ posielať mail, v ktorom bude informovať rodičov o použití finančných prostriedkov zo ZRPŠ a z 2% dane, ako aj informovať o hlasovaní cez Edupage.

Členovia OZ:

Predseda OZ: Mgr. Michal Holeš

Podpredseda: Ing. Veronika Hincová

Člen: Mgr. Ľubica Bočevová, Mária Supeková, Mgr. Monika Štrpková PhD., Ing. Veronika Tonhauserová

V školskom roku 2021/2022 sa členstva zriekli Mgr. Michal Holeš - predseda OZ a Mária Supeková - člen OZ (pokladníčka), keďže im už deti nastúpili do školy alebo budúci rok do školy nastúpia.

S prianím pekného dňa, Veronika Tonhauserová

• Národný projekt: Pomáhajúce profesie v edukácii detí a žiakov ll

• Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje.

Naša materská škola sa zapojila do národného projektu, ktorého realizátorom je Metodicko-pedagogické centrum. Cieľom národného projektu je implementácia princípov inkluzívneho vzdelávania  v rámci regionálneho školstva. Rezort školstva tak pokračuje v podpore pedagogických asistentov/asistentov učiteľa a inkluzívnych tímov v školách. V aktuálnej situácii, v ktorej sa školy nachádzajú v dôsledku dopadov pandémie, je národný projekt považovaný za významnú súčasť opatrení k opätovnému návratu škôl do štandardného vzdelávacieho režimu.

Pedagogický asistent: Mgr. Bibiána Kučerová

Školský špeciálny pedagóg: Mgr. Andrea Boldišová

Konzultačné hodiny pre rodičov:

PONDELOK: 7.45 - 8.00 hod.

STREDA: 13.00 - 14.00 hod.

Stretnutie je možné dohodnúť aj v inom termíne po vzájomnej dohode.

Kontakt na špeciálneho pedagóga: 0907 054 339

• Výstava plodov jesene

• Milí rodičia,
            tak ako každý rok aj tento chceme prispieť k výzdobe kostola z našich plodov zo záhradky.
            Preto Vás prosíme, aby ste si našli čas a so svojimi detičkami vytvorili niečo z plodín. Vaše spoločné "dielo" môžete zaniesť do kostola alebo do škôlky. Plody do škôlky treba doniesť od 27.09.-29.09.2021. Do kostola to treba zaniesť do 01.10.2021.

Aj my s deťmi rady tvoríme, tak môžete priniesť plody - gaštany, tekvice, žaľude...

Ďakujeme za spoluprácu.

• Školský rok 2021/2022

• začína vo štvrtok 2.septembra 2021.

Príchod detí do materskej školy je ráno od 6,30 hod. do 7,50 hod. O 8,00 hod. sa budova materskej školy uzatvára. Odchod detí z materskej školy je v čase od 15,00 hod. do 16,30 hod, prípadne napoludnie od 12,00 hod.

Všetky dôležité informácie ohľadom otvorenia školského roka 2021/2022 boli rodičom zaslané mailom.

Tešíme sa na Vás :)

Kolektív zamestnancov MŠ

• Fotenie - 16.júna 2021

• (oznam 7.6.2021)

Milí rodičia,

dňa 16.júna od 8.00 hod. je objednané fotenie pre všetky deti z materskej školy. Deti bude fotiť p. Voštinár - individuálne aj celú triedu. Pokiaľ máte záujem o fotenie, nahláste svoje dieťa u triednych pani učiteliek. Ostatné informácie ohľadom fotenia (ponuku, cenu ...) vám poskytnú vo vašej triede. V tento deň sa zároveň budú fotiť predškoláci na tablo.

Prajeme pekný deň