• Plán aktivít

• Plán aktivít pre deti v danom školskom roku

môže byť priebežne doplnený.

JESEŇ

• Poznávacia vychádzka do prírody, poznávanie a zbieranie prírodnín.
        • Plody zeme: zhotovenie výrobkov z prírodných materiálov, ovocia a zeleniny, plody jesene s využitím výzdoby prostredia MŠ ( v prípade potreby zapojiť sa do výzdoby verejných priestorov v obci).
        • Hasiči v našej materskej škole - spojené s praktickou ukážkou.
        • Týždeň zdravia s „Filipom“ (OZ Život a zdravie) - Hlavným posolstvom tohtoročného Svetového dňa potravy je „Zdravou výživou pre svet bez hladu“
        • Deň jablka - ochutnávka jablka, pieseň o jabĺčku, strihanie, lepenie, skladanie, modelovanie.
        • Šarkaniáda - vytvorenie a púšťanie šarkanov na multifunkčnom ihrisku.
        • Zakopanie pokladu - zakopávanie odpadu z dreva, papiera, plastu, skla, ovocia a sledovanie procesu premeny.
        • Svetlonosy z tekvičiek – zhotovenie, výstava v priestoroch záhrady MŠ.
        • Divadielko podľa ponuky.

ZIMA

• Tešíme sa na Mikuláša - Mikuláš, Anjel, Čert  (Mikulášske divadelné predstavenie).
        • Vianočné tvorivé dielne a zdobenie stromčeka.
        • Posedenie pri vianočnom stromčeku spojené s programom pre rodičov (individuálne po triedach).
        • Staráme sa o vtáčiky - výroba a rozmiestnenie kŕmidiel v areáli, pravidelné kŕmenie.
        • Sférické kino v škôlke - program podľa výberu.
        • Návšteva divadla Jána Palárika v Trnave podľa aktuálnej ponuky.
        • Návšteva kamarátov zo školy - otvorená hodina pre žiakov prvého ročníka ZŠ.
        • Návšteva „veľkej“ školy - otvorená hodina detí 1.ročníka pre deti predškolského veku, vzájomné konzultácie učiteliek, výmena darčekov.
        • Fašiangový karneval a zábavný program pre deti.
        • „Z rozprávky do rozprávky“ – dramatizácia detí postupne po triedach.
        • Exkurzia k téme povolaní pre predškolákov (keramika v Modre).
        • Workshop pre rodičov „Pripravenosť dieťaťa na vstup do ZŠ“.

JAR

• Divadielko podľa ponuky.
        • Uvítanie detí do života - vystúpenie detí 2. triedy s programom na OÚ v Báhoni.
        • Hasiči v našej materskej škole.
        • Návšteva mestskej knižnice v Pezinku, moja obľúbená kniha, označenie knižnice písmenami.
        • „Beseda so spisovateľom“ - v školskej knižnici ZŠ za účasti detí z MŠ.
        • Zápis detí do 1. ročníka ZŠ.
        • Projekt Separáčik - zameraný na triedenie odpadu, výroba kontajnerov, vychádzka k obecnej skládke.
        • Plavecký výcvik detí predškolského veku (Plavecký klub – J&T Sport Team o.z.).
        • Deň Zeme - kreslenie kriedou na chodník, prezentácia prác v areály MŠ.
        • Projekt bezpečne na ulici s využitím dopravného mini-ihriska.
        • Dopravné ihrisko - objednaný projekt dopravnej bezpečnosti detí spojený s praktickou činnosťou v Trnave.
        • Príprava kultúrneho programu ku Dňu matiek (vystúpenie detí po triedach a v ZŠ).
        • Sokoliari – predstavenie zamerané na prezentáciu sokoliarstva.

LETO

• Týždeň detskej radosti - poníky, nafukovací hrad, športové hry a súťaže, diskotéka.
        • Noc v škôlke pre deti z 3.triedy spojené s hľadaním pokladu.
        • Koncoročný poldenný výlet
        • Letná športová olympiáda - ocenenie najlepších športovcov.
        • Rozlúčka detí so „škôlkou“, slávnostné ukončenie predškolákov.
        • Vykopanie pokladu - pozorovanie recyklácie odpadu v školskej záhrade.