• Oznam 15.1.2024

• Vážení rodičia,

v materskej škole sa vyskytol lekárom potvrdený prípad vírusového, nákazlivého ochorenia, šíriaceho sa kvapôčkovou cestou - Šarlach. Žiadame Vás o zvýšenú pozornosť pri prejavoch ochorenia u detí: horúčka, angína, kožný prejav s typickou vyrážkou, malinový jazyk. Ďalšie príznaky: bolesť hlavy, brucha, hrdla, zväčšené uzliny.

Liečenie si vyžaduje antibiotiká a teda, dieťa musí byť liečené v domácom prostredí. Žiadame rodičov, aby nepodceňovali toto ochorenie, dieťa dôsledne doliečili a až zdravé priviedli do materskej školy. V opačnom prípade hrozí prenos choroby na ostatné deti, zamestnancov, rodiny. Keďže sa jedná o infenkčné ochorenie, tak v prípade potvrdenia ochorenia u dieťaťa, je rodič povinný nahlásiť túto skutočnosť materskej škole.

Ďakujeme za pochopenie

Vladimíra Murgašová, zástupkyňa pre MŠ