• Jeseň v škôlke

• „MAĽOVALA PANI JESEŇ FARBIČKAMI LISTY, JEDEN ŽLTÝ, DRUHÝ HNEDÝ..“

A TAK AKO PANI JESEŇ, AJ NAŠA MATERSKÁ ŠKOLA SA BUDÚCI TÝŽDEŇ

OD 25.- 29. 10. OBLEČIE DO FARIEB JESENE:

PONDELOK - ŽLTÁ

UTOROK - ČERVENÁ

STREDA - ORANŽOVÁ

ŠTVRTOK - ZELENÁ

PIATOK -  HNEDÁ

Poprosíme Vás milí rodičia, aby ste deťom v jednotlivé dni dali do MŠ oblečenie v týchto farbách.

Ďakujeme, Vaše pani učiteľky!

• Školský semafor platný od 15.10.2021

• Vážení rodičia,

manuál Školský semafor bol aktualizovaný k 15.10.2021 z dôvodu vydania nového rozhodnutia ministra, ktorým sa upravuje lehota ospravedlnenia neprítomnosti dieťaťa materskej školy. Rodič môže ospravedlniť svoje dieťa z pôvodných 5 na 7 po sebe nasledujúcich vyučovacích dní, pričom víkendy a sviatky sa nepočítajú.

V manuály Školského semaforu je uvedené: "Rodič môže svojím rozhodnutím ospravedlniť dieťa, ktoré plní povinné predprimárne vzdelávanie v materskej škole na 7 po sebe idúcich vyučovacích dní (víkendy a sviatky sa nepočítajú) aj z dôvodu ochorenia. Pri absencii viac ako 7 po sebe idúcich vyučovacích dní z dôvodu ochorenia musí predložiť „Potvrdenie od lekára“ od všeobecného lekára pre deti a dorast, ktorý má vedomosť o prebiehajúcom ochorení (bez obmedzenia počtu ospravedlnení počas školského roka). Rodič môže svojím rozhodnutím ospravedlniť dieťa, ktoré neplní povinné predprimárne vzdelávanie v materskej škole aj z dôvodu ochorenia. „Potvrdenie od lekára“ sa bez ohľadu na dĺžku trvania neprítomnosti nevyžaduje, keď ide o neprítomnosť z dôvodu ochorenia dieťaťa, pre ktoré predprimárne vzdelávanie nie je povinné v materskej škole."

Mgr. Vladimíra Murgašová, zástupkyňa pre MŠ

Tiež bolo aktualizované tlačivo písomné vyhlásenie zákonného zástupcu o bezpríznakovosti. Znenie aktuálneho Školského semaforu a aktualizované tlačivo vyhlásenie o bezpríznakovosti nájdete tu: